November 29-én hivatalosan is elkezdődött a téli kispályás teremlabdarúgó bajnokság a nemrégiben felújított bátonyterenyei sportcsarnokban. Az esemény a város vezetőjének beszédével indult, majd ezt követően lezajlottak az első forduló mérkőzései. Pályára lépett többek között a Viessmann, a BÁVÜ és a Fűtőber csapata is.

Bátonyterenye. A megnyitón a város vezetője kiemelte: nagy öröm az önkormányzat és a városban élők számára is, hogy hosszú idő után végre sikerült felújítani a sportcsarnokot, mely, mint mondta: számos sportesemény helyszínül szolgál majd, és közösségi térként is funkcionál. Nagy-Majdon József ezentúl megköszönte a tornacsarnok megújításában való segítséget Fekete Tibor, helyi vállalkozónak, a pályára lépő csapatokat, valamit a szurkolókat pedig arra kérte óvják meg a létesítményt, melyre több mint százmillió forintot költöttek.

Az esemény szervezője híradónknak kifejtette: a 2015 márciusáig tartó bajnokság célja elsősorban a labdarúgást nem aktívan végzők részére, rendszeres és szervezett játéklehetőség biztosítása, a szabadidősport ezen ágának népszerűsítése. Tarjáni László hozzátette: annak érdekében, hogy minden szakszerűen és szabályosan történjen a bajnokság folyamán, verseny, és fegyelmi bizottságot állítottak fel. Egy mérkőzés 2X25 percig tart, egy csapat maximum 15 főből állhat (legfeljebb három igazolt), melyből egyszerre 5+1-en tartózkodhatnak a pályán. A győzelemért 3 pont, a döntetlenért 1 pont, a vereségért pedig 0 pont jár. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény és a gólkülönbség lesz meghatározó.

A bajnokság első helyezettje hatvanezer, a második negyvenezer, míg a harmadik helyezett húszezer forintot vihet haza. Díjazzák továbbá a gólkirályt, a legjobb kapust, és a legjobb mezőnyjátékost is.

Az I. fordulóban pályára lépett többek között a Városháza, a Viessmann, a BÁVÜ, az Elan és a Fűtőber csapata is.

Városháza-Keretbe S.C 3-5

vezette: Bakos T., Reviczki J.

gól: Tarjáni L. (3) ill. Bogár G. (3), Novák J. (2)

Viessmann-N.B.S.C serdülő 2-1

gól: Matthias, Csohány M. ill Csík D.

Colgate Total-Ménkesi Bányász 7-1

vezette: Bakos T., Szederkényi Cs.

gól: Alapi G. (5), Benus N., Klonka P. ill. Fodor D.