Hangzhou városából érkezett öt fős kínai delegáció Bátonyterenyére, ma, azaz június 9-én. A küldöttség tagjait az önkormányzat dísztermében Lengyel Violetta, nemzetközi kapcsolatokért is felelős önkormányzati munkatárs és Rákos Szabolcs, alpolgármester fogadta. A beszélgetés során elsősorban a két fél közötti gazdasági együttműködésről volt szó.

Bátonyterenye. -Több alkalommal érkezett már hozzánk kínai delegáció korábban is, mely annak köszönhető, hogy felkerültünk az ország fejlesztési térképére, tehát a Külügyminisztérium is ajánl minket, mint befektetésre szánt várost, másrészről pedig nemrég Nagy-Majdon József, polgármester úrral részt vettünk egy kínai-magyar konferencián, Gödöllőn, ahová sikeresen vittük el városunk jó hírét- mondta Rákos Szabolcs, majd hozzátette: a Keleti nyitástól elsősorban gazdasági együttműködést várnak.

-A gazdasági terület olyan egységeit próbáljuk megragadni velük, amiben akár beszállítók lehetünk, illetve az itteni cégek, akikkel össze tudjuk ismertetni a kínai befektetőket, vagy akár ők is tudnak ide hozni olyan termelőegységeket, amelyek cégeket alakítanak ki, ezzel pedig tovább növelik az új munkahelyek számát városunkban-tette hozzá az alpolgármester.

 

Fotók: Szebeni Ádám

Archívum

Eseménynaptár

loader

 

Közvilágítási hibabejelentő

Bátonyterenye Város

Közvilágítási hibabejelentés:

Telefonszám: +36 80-980-071

(éjjel-nappal hívható - üzenetrögzítő)

 

e-mail cím: hibabejelentes@grep.lighting

Bátonyterenye Város weboldala
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Részletes információ a sütikről Tudomásul vettem