Folytatjuk a megkezdett munkát, melynek idei legfontosabb eleme szintén a munkahelyteremtés lesz. Mindamellett, hogy csökkentjük a városunkban lakók terheit, újabb fontos lépéseket teszünk majd annak érdekében, hogy az itt élők helyben tudjanak dolgozni, és nálunk tervezzék a jövőjüket- mondta lapunknak a város polgármestere.

Bátonyterenye. Nagy-Majdon József ismertette: 2010-ben csődhelyzetben lévő várost vettek át, mára pedig elmondható Bátonyterenye megszabadult adósságai nagy részétől, anyagi helyzete stabil, sőt folyamatosan fejlődik.

-Valóban így van. Városunk sokkal jobban teljesít, mint korábban. Ennek ellenére azt gondolom az önkormányzatoknál,- nálunk és máshol is- paradigmaváltásra van szükség, hiszen iparűzési adóból, és kormányzati támogatásból nem lehet mindent finanszírozni. Vannak kötelező, és önként vállalt feladataink, melyek mellé forrást kell biztosítani. Éppen ezért a későbbiekben egy még hatékonyabb, még átgondoltabb politikát folytatunk majd Bátonyterenyén - emelte ki a város első embere.

A polgármester úgy folytatta: éppen ezért átvizsgálják a helyi önkormányzat működését, és a költséghatékonyság miatt meghozzák majd a racionális lépéseket. Mint mondta: lehetőség szerint nem szeretnék érinteni az intézményi táblát, de a kitűzött cél érdekében nem ijednek meg, ha személyi kérdésekben kell dönteni. Nagy-Majdon József itt megjegyezte: szeretnék, ha ez minimális mértékű lenni, hiszen a családok életével, anyagi helyzetével nem lehet játszani. Pont ezért inkább csökkenteni, szeretnék az itt lakók terheit.

-Idén nem vetünk ki új adót, sőt a korábban kényszerhelyzetben bevezetett kommunális adó mértéket is megfelezzük, 2016-ban pedig kivezetésre kerül az adónem- hangsúlyozta a polgármester, majd a ciklusra vonatkozó terveiről beszélt.

-Minden komolyabb fejlesztés pályázatfüggő, ezek forrásai úgy tudom 2015 nyarán nyílnak meg, komolyan oda fogunk figyelni ezekre, az önkormányzat saját cége folyamatosan nyomon követi a legújabb fejleményeket ez ügyben.

Akkor, ahogy ígértük tervezzük, és kialakítjuk a Nagybátonyt és Kisterenyét összekötő utat is. Mindezek mellet, gondoskodunk majd a kastélypark épületeinek rendbetételéről, és a terület növényflórájának rendezéséről. A korszerűsítés után korlátozottan lesz látogatható a park, -5-től 11-ig-, melyet még erősebben őrzünk majd, például kutyás őrökkel. Ez fontos, hiszen rendezvényközponttá szeretnénk tenni, megfelelő tartalommal, olyan nagyszabású eseményekkel, mint például a Palóc Világtalálkozó, melyet augusztustól mindig itt tartanak majd meg. 
Ezen túl Kisterenyén egészségügyi intézményt szeretnénk, sőt ezen a településrészen is tervezünk egy "alvárosközpontot" az ehhez illeszkedő szolgáltatásokkal- ismertette Nagy-Majdon József, aki arról tájékoztatott mindezek másodlagosak, hiszen a legfontosabb még mindig a munkahelyteremtés.

- A napokban tettük le Nagybátonyban egy szőnyeggyár alapjait, sőt hamarosan ruhagyár is kialakításra kerül a környéken, ezentúl hamarosan indul a termelés a helyi Siniában, de több másik cég is bővítéseket tervez a közeljövőben. Azt gondolom nem állunk rosszul, de folytatjuk a munkahelyek teremtését. Ennek érdekében új ipari területeket jelölünk ki, ahová újabb cégeket „csábíthatunk” majd. Bízom abban, hogy 2016-ra több mint 1000 új munkahelyet tudunk teremteni Bátonyterenyén, mely véleményem szerint a lehetőségek városa. 
Ez kiemelt prioritást élvez majd az elkövetkező években, többek között ezért is van szükség két alpolgármesterre. Ők a város fenntartásával, szépítésével foglalkoznak, míg én ilyen kiemelt feladatokat intézek. Keresem az új befektetőket, cégvezetőkkel tárgyalok.

Ahhoz, hogy még többen válasszák Bátonyterenyét gazdasági fellendülésre is szükség van, hiszen egy leszakadó város abszolút nem vonzó egy beruházást megvalósítani szándékozó cégnek, maximum turisztikai szempontból. Pontosan ezért azon is dolgozunk majd ebben a ciklusban, hogy javítsuk az itt élők életminőségét, korszerűsítsük a lakóépületeket, parkosítsunk, új játszótereket alakítsunk ki. Ez a folyamat egyébként az elmúlt években már el is indult, tehát mindent megteszünk a kitűzött célok érdekében- hangsúlyozta Nagy-Majdon József, polgármester.

Fotó: Szebeni Ádám

Projektek

Archívum

Eseménynaptár

loader

 

Közvilágítási hibabejelentő

Bátonyterenye Város

Közvilágítási hibabejelentés:

Telefonszám: +36 80-980-071

(éjjel-nappal hívható - üzenetrögzítő)

 

e-mail cím: hibabejelentes@grep.lighting

Bátonyterenye Város weboldala
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Részletes információ a sütikről Tudomásul vettem